Okul Öncesi Çocuk Kitapları

Sevgili çocuklar ve değerli aileler!

Din ile ilgili bitmek bilmeyen, engin bilgilerle donanmış bir dünyada yaşıyoruz. Aileler olarak ilk görevimiz dinde bilinmesi gereken ilk kavramları çocuklarımıza en iyi şekilde aşılamak. Bu aşılama da doğru yayın evlerinden çıkan doğru kitap seçimleri ile mümkündür. Npublish yayıncılık, özellikle çocuk kitapları konusunda çok hassas davranmakla birlikte, çocukları dinden soğutmadan yeterli bilgilerin verileceği kitapları satışa sunmaktadır.

 

Npublish, okul öncesi çocuk kitapları  Programı'ndaki kazanımları ve göstergeleri temel unsur olarak işlemektedir. Din eğitimini içeren sistematik bir yapıya sahip olması da çocukların çok yönlü gelişimini destekler. Bu desteğin yanında temel din eğitimini de eğlenceli ve sorumluluk duygusunu pekiştirici nitelikte kitaplarda verir. Kitapların tümü çocukların gereksinimlerine göre hazırlandığından, okul öncesi eğitimde bireysel farklılık unsurları da göz önünde bulundurulur. İnsan karakterinin büyük bir kısmının şekillendiği dönem olan okul öncesi dönemi, çocukların ruh dünyasında izler bırakmakla beraber öğrenilen çoğu bilginin kalıcı olduğu bir dönemdir. Kitaplarda yer alan tüm bilgiler çocukların iç dünyasında güzel ahlaki değerleri öğrenmeleri ile pekişecektir.

 

Npublish’in sunmuş olduğu kitaplardan okul öncesi eğitime destek Tahin ile Pekmezde de görüyoruz ki; milli ve manevi duyguların ortaya çıkmasında etkili bir kitap. Farklı düşünmeyi öğrenme, sorunları çözme yeteneğini geliştirme, dikkat dağınıklığını ortadan kaldırma gibi özellikleri de aşılayan bir değerdir. 0-6 yaş aralığında tüm çocuklara hitap eden dini çocuk kitaplarını mutlaka büyük bir duyarlılıkla edinmeli, içinde yazılan her türlü bilgiyi öncesinde aileler olarak biz benimsemeliyiz. Aile katılım etkinlikleri ile dolu olan kitapları tercih etmeniz, çocuklarınızla hem iletişiminizi güçlendirecek hem de dini güzel etkinlik ve doğru bilgilerle daha çok sevdirmiş olacaksınız.

 

Kitapların her biri değerlidir fakat çocuklarımız için kitap seçimi olduğu zaman kesinlikle bir durup, düşünmek gerekir. Ebeveynler olarak, 0-6 yaş döneminin çocuklar açısından emici zihin dönemi olduğunu unutmayın. Bu hedefle hazırlanan kitaplara ağırlık verin ve çocukların akıl ve fikir yeteneklerinin gelişmesine destek olun.

 

Dini kitaplarımızın temini için npublish.com'dan bize ulaşabilirsiniz.