İSLAMİ ÇOCUK KİTAPLARI

Çocuklarda 0-6 yaş emici zihin dönemidir. Bu nedenledir ki okunan kitaplar, konuşulan konular oldukçönemlidir.

Yaratılış itibariyle büyük bir kabiliyetle dünyaya gelen çocuklarımızın, yaşadığımız çağda herhangi bir tesadüfle büyümesini hiçbir ebeveyn olarak elbette ki istemeyiz. Çocuklarımıza milli ve manevi değer aşılayacak olan kitapların popüler kültüre uyum sağlamasına bağlı kalmadan, onların içindeki cevheri ortaya çıkarma yolunda olmasına özen göstermeliyiz. Npublish Yayıncılık, bu konuda hassas davranarak islami çocuk kitapları ile ilgili ince çalışmalar yapmakta, özenli kitaplar seçerek, siz değerli okurlara ulaşmasını sağlamaktadır. İçeriklerde islam konusunu en güzel ve en yalın hâliyle anlatan kitaplar, milli ve manevi değerleri harmanlayarak çocukların içindeki cevheri ortaya çıkarmasını amaçlamaktadır. Çocukların sadece bilgiye dayalı olan akıl ve fikir yeteneklerinden ziyade kalp aklının da geliştirilmesine dayalı olan islami çocuk kitapları, her evde her rafta bulunması gereken özel değerlerdir.

 

Çocuklarını özellikle islami bir zekayla büyütmek isteyen ailelerin büyük sorunlarından bir tanesi olan dini nasıl anlatırım

 sorusunu islami çocuk kitapları ile en iyi şekilde karşılayabilirsiniz. Çünkü 0-6 yaş okul öncesi eğitimini alması gereken çocukların sıklıkla sorduğu sorular, asla cevapsız kalmamalıdır. Her sorunun açıklanması konusundan çok, soruların nasıl açıklandığı ile ilgili problemleri çözen islami kitaplar, değerli ailelerin yardımcısı, eli ayağı olmuştur. Bu yüzden islami çocuk kitapları seçimlerinde kesinlikle doğru seçimler yapılmalı, hikayelerle dini bütün ve yalınlıkla anlatabilecek kitaplar tercih sebepleri olmalıdır.

 

Unutmayın, çocuklara ilk aşırı yükleme yaparak dinin zor gibi gösterilmesinden kesinlikle kaçınılmalıdır. Ahlaki değerlere daha yoğunluk verilen okul öncesi çağda, Allah sevgisi, manevi değerler, kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim açıklamaları gibi konular en sade hâliyle anlatılmalıdır. Göreceksiniz ki çocuklarımız islami çocuk kitaplarıyla dini en iyi şekilde öğrenecek, ahlaki değerlere sahip çıkan bir gelecek nesil yetişecek.