Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)

TÜRKİYE DİYANET VAKFI

Açıklamalı Büyük Dua Kitabı - Türkiye Diyan...

19,00TL

Vergiler Hariç: 19,00TL

Açıklamalı Büyük Dua Kitabı - Türkiye Diyanet Vakfı..

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

Kuranı Kerimden Sureler Ciltli - Cd'Li - Diyanet ...

16,00TL

Vergiler Hariç: 16,00TL

Kuranı Kerimden Sureler Ciltli - Cd'Li - Diyanet İşleri Başkanlığı..

TÜRKİYE DİYANET VAKFI

Yasin Sureler Ve Dualar Türkçe - Türkiye Diyane...

15,25TL

Vergiler Hariç: 15,25TL

Yasin Sureler Ve Dualar Türkçe - Türkiye Diyanet Vakfı..

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

Yasin,Tebareke,Amme,Rahman (Büyük Boy) - Diyanet...

23,50TL

Vergiler Hariç: 23,50TL

Yasin,Tebareke,Amme,Rahman (Büyük Boy) - Diyanet İşleri Başkanlığı..

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

Yasin,Tebareke,Amme,Rahman(Orta Boy) - Diyanet İ...

13,00TL

Vergiler Hariç: 13,00TL

Yasin,Tebareke,Amme,Rahman(Orta Boy) - Diyanet İşleri Başkanlığı..

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

Günlük Hayata Dair Dualar - Diyanet İsleri Baş...

14,00TL

Vergiler Hariç: 14,00TL

Günlük Hayata Dair Dualar - Diyanet İsleri Başkanlığı..

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

İbadetlere Dair Dualar - Diyanet İşleri Başkan...

12,00TL

Vergiler Hariç: 12,00TL

İbadetlere Dair Dualar - Diyanet İşleri Başkanlığı..

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

Ayet Ve Hadislerden Seçme Dualar - Diyanet İşle...

13,00TL

Vergiler Hariç: 13,00TL

Ayet Ve Hadislerden Seçme Dualar - Diyanet İşleri Başkanlığı..

Dua Kitapları

Dua Kitapları
Her dinde bir şekilde yeri olan dua, genel olarak Tanrı'ya yakarış, O'ndan yardım dilemek anlamına gelir. Namaz veya benzeri ibadetler sırasında dua edilebileceği hiçbir şey yapmazken de gönül bağıyla dua edebilirsiniz. Duaları herkes ezberden bilmeyebilir. Özel dualar etmeniz gereken durumlarda, dua kitapları yardımınıza koşacaktır.
Dua Kitapları Nelerdir?
Dua kitapları, duaları ezberinizden bilmiyorsanız veya yanlış okumak istemiyorsanız size büyük yardımcı dokunan kitaplar, hatta kitapçıklardır. En yaygın dua kitabı, Kur'an-ı Kerim'deki Yasin suresidir. Kısaca Yasin veya Yasin-i Şerif olarak geçen bu dua kitapları Cuma günleri, vefat mevlitleri, doğum mevlitleri, sünnet düğünü, kına ve benzeri günlerde, genel olarak dilediğiniz her an okunabilir. Kur'an-ı Kerim'de Yasin suresi dışında da dua olarak okunabilecek ayetler bulunur. Hemen elinizin altında olması için bu ayetleri bulunduran derleme dua kitaplarından da edinebilirsiniz. Böylece sürekli Kur'an-ı Kerim'i çıkartmamış olursunuz. Dua kitapları sadece belirli bir döneme veya etkinliğe özel duaları da içerebilir, örneğin Ramazan ayı için Ramazan dua kitabı, hastalıklar için şifalı dua kitapları gibi birçok dua kitabı mevcut.
Dua Kitapları Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Dua kitapları seçerken elbette ilk bakacağınız şey içindekilerin harfi harfine doğru olması. Kur'an-ı Kerim'den yapılan alıntılardaki en ufak bir üstün, ötre, vb hatası bile duanın gerçeğinden farklı olmasına ve dolayısıyla yanlış okumalara yol açar. Bunun için kendiniz kontrol edemeseniz bile Kur'an-ı Kerim bilen birilerinin kontrol edip doğruladığı kitaplara yönelmeniz iyi olacaktır. Tamamen dış görünüşü için dua kitabı almak hem riskli hem de duanın özüne aykırı olacaktır. Dua kitabını okurken de Kur'an-ı Kerim'den sureler ve ayetler olduğu için abdest alınması da önerilir. Bunun dışında dua kitaplarını kitaplık veya dolaplarınızda yüksek bir rafta, kolay alınabilir ama kolay aşınmayacak veya zarar görmeyecek bir yerde saklamanız da iyi olacaktır.
Dua Kitapları Fiyatları Ne Kadar?
Dua kitapları fiyatları, büyük dua kitapları ya da küçük dua kitapları (cep dua kitapları) alıp almadığınıza göre farklılık gösterir ama zaten özü itibarıyla çok da pahalı olmaması, rahatlıkla ulaşılabilir olması gerekir. Nikah, düğün, mevlit gibi etkinliklerde bilhassa dini bir tema yürütüyorsanız hediyelik olarak kadife kaplı Yasin kitapçıkları dağıtabilirsiniz. Böylece, davetliler de sizin için dualarını esirgemeyeceklerdir. Nihat Hatipoğlu dua kitaplarının yanı sıra Cübbeli Ahmet Hoca Yayınları, Diyanet İşleri Başkanlığı, İnsan Yayınları, Şule Yayınları ve daha birçok yayınevinin çeşitli dua kitaplarını bulmanız mümkün. Duayı yanınızda taşımak için cevşen ve evde dua kitaplarınızı daha rahat okumak için rahle çeşitlerine de göz atabilirsiniz. Diğer islamiyet kitapları için İslamiyet & İslam Tarihi kategorimizi ziyaret etmeniz yeterli.
Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)